اخبار
1- هر روز موها را شستشو می دهید
البته منظورمان این نیست که از حمام فراری باشید و از موهایتان چربی بچکد، بلکه شامپو زدن و سشوار کشیدن هر روزه به نفع سلامت همه ی انواع موها نیست. اگر موهای تان رنگ شده اند، شستشوی کمتر باعث می شود رنگ آن دوام بیشتری داشته باشد، زیرا سولفات موجود در بیشتر شامپوها رنگ مو را پاک می کند.علاوه براینها شستشوی هر روزه چربی طبیعی مو را از بین می برد. برای همین موها خشک و شکننده شده و سر و کله ی موی خوره ها هم پیدا می شود. بهترین کار اینست که هر هفته دو تا سه مرتبه موها را شستشو دهی

هر سال با فرا رسیدن فصل زمستان و شیوع پدیده ی وارونگی هوا و افزایش آلاینده های هوا نگرانی ها و سئوالات در مورد این مشکل و ارتباط آن با سلامت اعضای مختلف بدن و منجمله پوست و مو به اوج خود می رسند. ولی متاسفانه با گذشت این فصل و وزیدن بادهای بهاری و گرم شدن هوا مجدداً موضوع به طاق نسیان سپرده می شود و تا سال بعد از یادها می رو
مواد روانگردان به 4 گروه تقسیم بندی می شوند:
(BPT) – از آنجا که افراد پوستِ بیشتری را در فصل تابستان در معرض نور خورشید قرار می دهند، مهم است که مرافبت های پوستی، متناسب با شیوه زندگی خود دریافت کنند. زمان طولانی در مقابل نور خورشید می تواند چین و چروک های ناخواسته، لکه و افتادگی پوست، اگر نخواهیم که عواقب جدی بیشتری را ذکر کنیم - مانند ملانوم، زخم ودیگرسرطان پوست است.
منبع خبر :Your Houston News
اوزاکا، ژاپن - با توجه به یافته های یک مطالعه اخیر، درماتیت اتوپیک (آماس پوست یا اگزما (با آلرژی غذایی که در اوایل دوران کودکی جفت شده اند تا پیشرفت آلرژی را سرعت دهند.
منبع خبر :Dermatology Times
آفتاب سوختگی و پیری زودرس روندی هماهنگ با یکدیگر دارند.در منطقه Lehigh Valley، متخصصین مراقبت از پوست خود را وقف آموزش و درمان بیماران خود کرده اند.
منبع خبر :LehighValleyLive.com
دهلی نو، 20 می - قبل از اینکه از منزل خارج شوید خوب است که برای محافظت از آفتاب سوزان از ضد آفتاب استفاده کنید. اما کارشناسان پس از مشاهده نتایج تحقیقات اخیر که نشان داد که کرم های ضد آفتاب می توانند خطر ابتلاء به سرطان پوست را افزایش دهند اعلام کردند، نباید بیش از حدیا یه به مقدار زیاد استفاده شود.
خانم دکتر پروین خورانا متخصص پوست ساکن بنگال به IANS گفت:ضد آفتاب ها عوارضی خواهند داشت، با توجه به اینکه کرم ها حاوی مواد شیمیایی قوی ای هستند که می توانند بروی بدن اثرات مضر داشته باشند اگر بطور صحیح اعمال نشوند.
منبع خبر :Nerve.in
نیویورک (رویتر سلامت) - با وجود نشانه های بدست آمده از قبل، افراد بزرگسالی که استاتین مصرف کرده اند خطر ملانوم در حال پیشرفت در آنها کاهش یافته است، اطلاعات جدید از طرح بهداشت زنان، بدست آمده که نشان می دهد داروهای پایین آورنده کلسترول برای جلوگیری از ملانوم بی اثر است.
منبع خبر :Cancer 2012
ناپل، فلوریدا – دکتر ویلیام Lascheid، MD در اوایل دهۀ 70 خود بود که همراه با همسرش،نانسی، از چهار دهه کوشش و فعالیت در رشته ی تخصصی پوست و مو بازنشسته م شد. این زوج در دامان لوکس بازنشستگی درناپل، فلوریدا، زندگی می کردند و در رویا می دیدند که بعد از ظهرهایشان را در کنار استخر در حال استراحت هستند.
اما یک هفته بعد از بازنشستگی اش در سال 1998، دکتر Lascheid احساس نارارحتی می کرد از آنچه که هنوز انجام نداده بود. مخصوصا" تصویر یک بیمار پوست او مدام جلوی چشمانش بود. او در یک رستوران کار می کرد و درآمدش زیاد نبود. یک مورد درمانی بد او را به دفتر دکتر Lascheid آورده بود. اما آنچه در ذهن دکتر باقی مانده بود ملانوم او بر روی شانه اش که خال خال هم بود.
منبع خبر :Dermatology Times
(رویترز) آوریل 12 - یک آژانس فدرال روز پنجشنبه در گزارشی که با هدف پزشکان قومی در جوامع گوناگون بود گفت: افراد می توانند ضایعات پوستی ناشی از آماده سازی خانگی گوشت بز و گوسفند آلوده به ویروس ORF یا ذبح آنها را کاهش دهند.
منبع خبر :By David Beasley
قوانین جدید FDA در مورد برچسب روی محصولات ضد آفتاب بهتر به مصرف کنندگان در مورد حفاظت پوست اطلاع رسانی می کند.
منبع خبر :Detroit Free Press staff
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و در اختیار دکتر جوانبخت می باشد
طراحی: آریاوب