تزریق چربی

تزریق چربی یا انتقال چربی چیست؟

اصطلاح تزریق چربی و یا انتقال چربی به روند جدا کردن چربی از ناحیه شکم (و یا ازنواحی امکانپذیر دیگر بدن) و تزریق آن به ناحیه صورت (یا نواحی دیگر) اشاره دارد. هدف از این روش اضافه کردن چربی به صورت، لب ها، باسن و یا دست هاست. تزریق چربی به صورت که موجب پری صورت می شود باعث کشیده شدن ساختار کلی صورت نیز می شود.

چه کسی می تواند از تزریق چربی یا انتقال چربی به صورت بهره مند شود؟

با افزایش سن، درم در زیر پوست نازک می شود و باعث می شود پوست صورت بسیار نازک  جلوه کند و باعث افتاده به نظر رسیدن صورت می شود. چربی به  ناحیه ای زیر پوست تزریق می شود که این قابلیت را بوجود می آورد که با پر کردن صورت به چهره حالت جوانتر می دهد. تزریق چربی بسیار خالص علاوه بر پر کردن چین و چروک در صورت گردش خون در بافت ها را نیز بالا می برد این فرآیند به این دلیل است که تعداد کمی از سلول های بنیادی ای وجود دارد که در طول پردازش چربی جمع آوری و متمرکز شده اند. بنابراین، تعداد کمی از سلول های بنیادی به صورت دوباره تزریق می شود.

چه نقاطی از چهره قابلیت بهره مندی از تزریق چربی را دارند؟

تزریق چربی برای تجدید جوانی لبها، کیسه زیر چشم ها، گونه ها و چانه بطور معمول استفاده می شود.
بیماران ممکن است با استفاده از تزریق چربی برای تقویت لب آشنا باشند، اما استفاده های بسیاری دیگر از آن در صورت وجود دارد. به عنوان مثال، تزریق چربی به منظور کاهش خطوط در اطراف دهان، پرکردن کیسه های زیر چشم، گونه ها و چانه (نقاطی که ممکن است عمل ایمپلنت روی آنها انجام شده باشد ) و یا به عنوان یک پرکننده درچهره بکار برده می شود.
همچنان که درک ما ازفرآیند پیری روند رو به جلویی دارد، احساس خوشحالی می کنیم از اینکه باعث جوان شدن چهره بعضی از بیمارها بغیر از کشیدن بافت ها، اضافه کردن بافت نرم حجمی (مانند چربی) می شویم.

آیا تزریق چربی دوام دارد؟

بعضی از بیماران فکر می کنند که تزریق چربی "دوام ندارد". در واقع این حقیقت ندارد. هنگامی که به درستی انجام شده باشد، درصد زیادی از سلول های چربی تزریق شده نهایتا زنده می مانند و دائمی هستند. از آنجا که برخی از سلول های چربی از دست داده می شود، اثرانتقال چربی پس از چند هفته کوتاه چشمگیر نیست. به همین دلیل ، برای اینکه بعد از چند هفته کوتاه بیشتر نتیجه مطابق میل بیمار شود از روشی به اصطلاح  overcorrect یا تزریق بیشتر از نیاز استفاده می کنیم. اگرتزریق کمتر انجام شود، بیمار ممکن است با نتیجه اولیه خوشحال، اما در طول زمان با ناپدید شدن نتایج ناامید شود.

چه قسمتهایی از بدن قابلیت بهره مندی از تزریق چربی را دارند؟

انتقال چربی را می توان برای تقویت باسن که با اصطلاح butt lift برزیلی مرسوم شده است استفاده کرد. چربی ابتدا ازشکم یا ناحیه پهلو لیپوساکشن شده و سپس بوسیله تکنیک ویژه decanting پردازش می شود. سپس چربی خالص به وسیله کانول های ویژه ای به باسن انتقال یا تزریق می شود. تزریق چربی برای تقویت باسن، نمای بسیار طبیعی وجذابی به بدن می دهد.
قسمت دیگری که می تواند ازتزریق چربی بهره مند شود دست هاست. تزریق چربی می تواند به دست شکل کامل و جوانتر دهد.

تفاوت تزریق چربی با فیلرهای قابل تزریق مانند restylane در چیست؟

در مقایسه با فیلرهای تزریقی صورت مانند Restylane، انتقال چربی پیچیده تر است، زیرا چربی از بخش دیگری از بدن برداشته می شود. با این حال، بر خلاف فیلرهای قابل تزریق، انتقال چربی را می توان در حجم های بیشتر برای پر کردن نقصانهای بیشتر استفاده کرد. همچنین دوام فیلر ها اغلب کمتر است.

مراحل روش تزریق چربی چیست ؟

تزریق چربی را می توان تحت بی حسی موضعی و یا آرامبخشی انجام داد. با استفاده از سرنگ های کوچک، چربی از باسن، ران درونی یا بیرونی، کمر و یا پایین شکم برداشته می شود. سپس چربی در دستگاه سانتریفیوز مخصوصی فرآوری شده و بعد به ناحیه مورد نظر تزریق می شود. اگر به درستی انجام شده باشد، درصد زیادی از انتقال چربی دوام خواهد یافت و چهره  پر و جوان تربنظر می رسد .

اشتراک گذاری:
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و در اختیار دکتر جوانبخت می باشد
طراحی: آریاوب