لیپوساکشن و لیپولیز

لیزر لیپوساکشن روش درمان لیپوساکشن است که با استفاده از لیزرهای پیچیده و یک کانول کوچک، چربی را به مایع تبدیل و ازبدن حذف می کند. بر خلاف لیپوساکشن سنتی، این لیزرها می توانند با شیوه ای نسبتا ملایم و بدون بوجود آوردن زخم برجسته ای در شکل دهی به بدن بسیار موثرعمل کنند.
 کانول بسیار کوچکی که در طی عمل استفاده می شود امکان بوجود آمدن زخم را کاهش می دهد و این امکان را بوجود می آورد که چربی آب شده تخلیه شود و به این دلیل است که لیزر لیپوساکشن محبوبیت بیشتری نسبت به لیپوساکشن سنتی که در گذشته استفاده می شده است دارد که هر روز هم به این محبوبیت اضافه می شود.
لیزر لیپوساکشن با نام های بسیاری از جملهSmartLipo ،CoolLipo ،ProLipo PLUS ،LipoLite ،LipoTherme و LipoControl شناخته شده است. در حالی که همه این تکنیکها از لیزر استفاده می کنند فقط کمی اختلاف در روش ها و نتایج های آنها وجود دارد .

SmartLipo

SmartLipo تکنیکی است که از لیزرهای متمرکز شده برای آب کردن بافت های چربی ایی که دقیقا در زیر اپیدرم قرار گرفته اند استفاده می شود. SmartLipo به جراح جهت ایجاد برش در پوست نیاز ندارد و البته تولید کلاژن را تحریک میکند به طوری که پوست را برای از دست دادن چربی آماده می کند.

CoolLipo 

CoolLipo لیزر لیپوساکشن است که اغلب برای درمان مناطق کوچک مانند گردن، فک و چانه استفاده می شود.

ProLipo PLUS
در درمان بوسیله ProLipo PLUS ازلیزربسیار قدرتمندی استفاده می شود که این قابلیت را دارد که بدن را مطابق میل بیمارشکل دهد.از روشProLipo PLUS بطورمعمول برای درمان بازوها، قفسه سینه، شکم، ران، پشت، باسن، زانو وهمچنین می تواند بر روی گردن ،فک و چانه استفاده شود.

LipoLite
LipoLite تکنیکی است که جراحان نهایت کنترل لیزر را هنگام شکل دهی به بدن در اختیار دارند.LipoLite بر روی بازوها، شکم، باسن، سینه، چانه، فک، ران ها و گردن استفاده می شود و نسبت به سایر تکنیک های لیزر لیپوساکشن کمتر تهاجمی است.

LipoTherme

LipoTherme را می توان در مچ پا، بازوها، شکم، پشت، چانه، باسن، فک (ها)، زانو و ران استفاده کرد.همچنین LipoTherme پوست را منقبض می کند که به ظاهری ملموس وشکیل منتج می شود .  

LipoControl
در LipoControl ازداده های الکترونیکی استفاده می شود که این امکان را به جراح دهد که اعمال در حال انجام روی بیمار را مشاهده کند که این به جراح کمک می کند تا به نحو احسن عمل را انجام دهد.علاوه بر این استفاده از داده های الکترونیکی در این روش موجب (احساس) امنیت برای بیمار می شود. LipoControl را می توان در مچ پا، شکم، بازوها، پشت، چانه، باسن، فک، زانو و ران استفاده کرد.

زمان مورد نیاز برای عمل جراحی

روش لیپوساکشن لیزر به طور متوسط از نیم ساعت تا دو ساعت طول می کشد.

عوارض جانبی و خطرات
عوارض جانبی در روش درمان لیزر لیپوساکشن جزئی است.این عوارض جانبی عبارتند از : کبودی، تورم، سوزش جزئی و بعضا خونریزی .با این حال در لیزر لیپوساکشن خطر عفونت وجود دارد و در برخی موارد، موجب بی حسی در ناحیه تحت درمان می شود.

اثرات لیزر لیپوساکشن تا چه مدت دوام دارد ؟

اثرات لیزر لیپوساکشن دائمی است .هنگامی که سلول های چربی برداشته شده است، چربی دیگر قادر نخواهد بود در ناحیه تحت درمان ذخیره شود .با این حال اگر بیمار وزن اضافه کند چربی آن در دیگر مناطق مختلف بدن ذخیره می شود .در بسیاری از موارد این به ظاهر نامتناسب و غیر جذاب منجر خواهد شد .

چه مدت طول دوره بهبود است؟

بعد از لیزر لیپوساکشن از بیمارخواسته می شود که لباس مخصوصی را تن کند تا در ناحیه تحت درمان عمل فشرده سازی به مدت سه هفته انجام شود .اگر مقدار زیادی چربی در این روش ازبیمار برداشته شده باشد ممکن است از بیمار خواسته شود که از لوله تخلیه نیز در این مدت استفاده کند .دوران نقاهت بعد از لیپوساکشن لیزر به طور کلی به مدت یک ماه طول می کشد، اما ممکن است تا هشت هفته نیز بیانجامد .

آیا درد ، ناراحتی و بیهوشی در این روش وجود دارد؟

در طول لیزر لیپوساکشن، بیهوشی عمومی لازم است .این باعث می شود که بیمار در طول عمل هیچ درد و ناراحتی را احساس نکند .با این حال، بیمار ممکن است درد یا سوزش در ناحیه تحت درمان را به مدت یک هفته تجربه کند .

چه نتیجه واقع بینانه انتظار می رود؟

در درمان لیزر لیپوساکشن، یک جراح ممکن است تا پنج لیتر چربی را ازبدن حذف کند .حذف چربی به این مقدارمی تواند به نحو موثری به ناحیه ای از بدن شکل و شمایل بدهد .با این حال، بیماران نباید انتظار از دست دادن وزن قابل توجه ای باشند و یا این روش را به عنوان وسیله ای برای حفظ وزن خود بدانند .

روش های جایگزین و روش های جایگزین ملایم تر

لیزر لیپوساکشن در واقع یک جایگزین کمتر تهاجمی نسبت به روش سنتی لیپوساکشن است .اگر چه برای کسانی که احساس می کنند که لیزر لیپوساکشن بیش از حد روشی تهاجمی است، کرم سفت کننده، مزوتراپی که تزریق اسیدهای آمینه و سایر مواد برای از بین بردن چربی و یا ورزش های ساده دیگر گزینه هایی است که در اختیار آنهاست .

اشتراک گذاری:
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و در اختیار دکتر جوانبخت می باشد
طراحی: آریاوب