تست آلرژی

تست آلرژی پوست

هنگامی که پوست با ماده ای تماس پیدا می کند که به آن آلرژی یا حساسیت فوق العاده ای دارد، واکنش آن می تواند شامل تورم، قرمزی یا تاول، خارش، یا احساس سوزش باشد.

علائم و نشانه های آلرژی پوستی چیست؟

آلرژی های مختلف علائم متفاوت دارند، اما شایعترین علامت، ضایعات ریز خارش دار است که اغلب همراه با تاول بروز می کند. حس گزیدگی یا سوزش نیز می تواند از علائم آلرژی باشد و همچنین ضایعات می توانند به آرامی رسوخ، پوسته برداری یا لایه برداری کنند.

حساسیت پوست چگونه تشخیص داده می شود؟

یک ضایعه پوستی می تواند توسط یک محرک و یایک آلرژن بوجود آید و محل بروز آن در بدن گاهی اوقات در تشخیص علت آن کمک می کند. تست سوزش پوست یا تست حساسیت پوستی را می توان برای کمک به شناسایی آلرژی زای خاصی مورد استفاده قرار داد.

چگونه تست آلرژی پوست انجام می شود؟

تست حساسیت پوستی برای بررسی واکنش های آلرژیکی به مواد بسیاری بطور همزمان مورد استفاده قرار می گیرد. برای این تست، نوار کاغذی ای حاوی مقدار کمی از بسیاری از آلرژن های مشترک به پشت اعمال می شود و اجازه داده می شود به مدت دو روز در محل باقی بماند. در آن زمان، پزشک نوار را برداشته و به مطالعه نتایج می پردازد، در جستجوی قرمزی یا تاول که واکنشهای حساسیتی را نشان می دهد. تست های حساسیت پوستی روشی ساده، سریع و امن هستند که با ناراحتی کمی همراه است.

اشتراک گذاری:
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و در اختیار دکتر جوانبخت می باشد
طراحی: آریاوب