فوتو تراپی

فتوتراپی

روش درمانی است برای درمان اختلالات مزمن پوستی مانند پسوریازیس، آتوپیک درماتیت و سایر اختلالات واکنشی سبک. طیف گسترده ای از خدمات التراوایولت سبک (اشعه ماوراء بنفش ) به بیماران ارائه می شود. برنامه های درمانی فردی، آموزشی و مشاوره ای به منظور پاسخگویی به نیازهای فردی هر بیمار از جمله خدماتی است که برای بیماران در نظر گرفته شده است. درمان هایی که در این مرکز ارائه می شود عبارتند از:

  • درمان سرپایی با اشعه فرابنفش B (هر دو بصورت broad-band وnarrow-band) 
  • Psoralen) PUVA + اشعه ماورای بنفش A - حمام، موضعی و سیستما تیک)
  • درمان پوست سر
  • و بعلاوه در نیمی از روز درمان های پسوریازیس انجام می شود.

درمان با اشعه ماورای بنفش UVB B

اغلب در درمان پسوریازیس و سایر بیماری های واکنشی سبک از اشعه ماورای بنفش  Bاستفاده می شود. پیشنهاد می کنیم درمان با هر دو broad-band UVB وهمچنین narrow-band UVB انجام شود. درمان ها دراتاقکی ایستا با لامپ های فلورسنت (تصویر) اداره می شود. متخصص پوست شما باید تصمیم بگیرید که بهترین روش درمان برای شما کدام است. PUVA

PUVA از اشعه ماوراء بنفش در ترکیب با Psoralen بهره می گیرد. امکان این وجود دارد که Psoralen هم به صورت موضعی وهم بصورت خوراکی تجویز شود. PUVA را می توان برای درمان پسوریازیس و همچنین سایر اختلالات واکنشی سبک استفاده کرد. درمان را می توان بطورکامل برای تمام اعضای بدن یا قسمت خاصی مثل دست و پا در اتاقک ایستای درمان انجام داد.

درمان پوست سر

پسوریازیس پوست سرمی تواند بطورخاص شرایط بغرنجی را بوجود آورد. این نوع از پسوریازیس را می بایست با ترکیبی از درمان ها و آموزش دادن در حد اعلی به بیمار درمان کرد. درمان شامل تار (Tar)، درمان با اشعه ماورای بنفش B و نیز سایر عوامل موضعی و حمام درمانی است. درمان پوست سر نیز در صورت نیازانجام می شود. برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن، مدیریت هر بیماربصورت جداگانه می باشد. پرستاران از تمام بیماران تحت یک شرایط حمایتی و علمی مراقبت می کنند.

اشتراک گذاری:
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و در اختیار دکتر جوانبخت می باشد
طراحی: آریاوب