لیزر موهای زائد با جدیدترین دستگاه روز(الکساندرایت)

برای بسیاری از مردان و زنان، موهای زائد، می تواند یک کابوس و خلاص شدن از آن نیز می تواند دردناک باشد. تا به حال تنها گزینه برای از بین بردن موهای زائد کرم های مو بر ، ریش تراش ، موم و یا سوزن های  الکترولیز دردناک بود، امـــــا روش پیشرفته لیزر راه حل نهایی برای زیبــــــــــایی پوست است. در حال حاضر، متخصصین می توانند برای  حذف موهای زائد از لیزر استفــــــــــــاده کنند  که رضایت هم خانمها و هم آقایان را در نهایت به ارمغان می آورد.

چگونه روش لیزر موهای زائد را از بین می برد؟

 در روش لیزر حذف مو پزشک ازانرژی سطح پایین لیزر برای هرچه آسانتر برداشتن موهای  زائد استفاده می کند، که خود  پایانی به اصلاح و اپیلاسیون معمول است. این فن آوری پیشرفته از روش درمان قدیمی دردناک حذف موهای زائد برتری جسته که به لحاظ اثر بخشی نیز نتایج آن طولانی مدت است. از آنجا که لیزر بیش از یک تار مو رادر یک زمان درمان می کند، ممکن است به درمان نواحی بزرگتر مانند پشت، شانه ها، بازوها، پاها وصورت بکار برده شود. درمان با لیزر باعث می شود که پوست صافتر  به نظر برسد. بهترازهمه اینها روش درمــــان برداشتن موهای زائد جایگزینی موثر، ایمن، سریع، آرام، و برای حذف مو است.

تفاوت برداشتن مو  بوسیله لیزر با الکترولیز  چیست؟

الکترولیز فرآیند بسیار آهستـــــه ایست. در الکترولیــــــــــز،  سوزن  در واقع به هر فولیکول مو،در یک زمان وارد می شود. پس از واردشدن​​، شوک الکتریکی فولیکول مو را می سوزاند و رشد مو رابه تاخیر می اندازد.اما در لیزر درمـــانی با استفاده از  لیزر منطقه درمان را اسکن کرده و در عرض چند دقیقه تمام موهای در پرتو لیزر درمان می شوند. بیشتر بیمارانی که تحت هر دو روش  قرار گرفته اند می گویند که برداشتن مو از طریق لیزر کمتر دردناک، سریع تر و راحت تر است.

 

برداشتن مو بوسیلۀ لیزر مانند چیست؟

لیزر برداشتن مو سه مرحله ملایم است.اول، ناحیه ای را که قرار است درمان شود به آرامی  پاک می کنیم، بعد، موهای آن ناحیه را اصلاح می کنیم، سپس قسمت مورد نظـــــــر  لیزر  می شود. انرژی لیزر از پوست عبور می کند و رنگدانۀ در فولیکول  مو آن را جذب می کند. در کسری از ثانیه، تمام فولیکول های مو درمان شده غیر فعال می شود.
درمان می تواند از چند دقیقه تا چند ساعت بسته به اندازه ناحیۀ تحت درمان طــــــول بکشد.

مزایای حذف مو بوسیلۀ  لیزر  چیست؟

برای درمان قسمت های بزرگترممکن است بجای الکترولیز، اپیلاسیون و یا کندن از لیزر استفــاده شود.
روش حذف مو توسط  لیزر تقریبا بر روی هر منطقه ای از بدن  امکان پذیـــــر است.

 

چــــه تعداد درمان مورد نیاز است؟

تعداددرمان مورد نیــــــاز برای منافع طولانی مدت بهینه  بستگی به نــــــــاحیه تحت درمــــــــان ، تراکم موها و چرخه رشد موی شما دارد. موها تحت روند چرخه ای رشد می کنند وعوامل بسیــــاری  بر رشد آن تاثیر می گذارند. سن، نژاد، وزن، هورمون ها، رژیم غذایی، دارو و سوخت و ساز بدن در محل مو، ضخامت و انعطاف پذیری آن نقشی بر عهده دارند. 

لیزر رشد فولیکول را در چرخه رشد در زمان درمان کند می کند. از آنجاکه برخی از فولیکول های مو ممکن است در چرخه رشد خود دنباشن ، ممکن است  به درمان های متعدد برای بدست آوردن نتایج مطلوب نیـــــــــــاز باشد.  نتایج درمان هر بیماری، بسته به نوع پوست و رنگ مو آن بیمار متفاوت از دیگــــری است.

توجهاز بین بردن مو باعث ضخیم تر، تیره تر و یا سریع تر رشد کردن مو نمی شود، بلکـــه  مخالف آن است. لیزر ممکن است  باعث آهسته رشد کردن مو و نازک تر شدن آن شود.

 

مراقبت های بعد از درمان

پس از آنکه  پزشک درمــــــــــان  لیزر مو را انجام داد ناحیه تحت درمــــان  پاکسازی شده است و شما می توانیدفورا به فعالیتهای عادی خود  بازگــــردید.  پزشک شمـــا ممکن است شما را به استفاده از محصول مراقبتی پوستی توصیه کند و یا رژیم مراقبتی پوستی مخصوص نوع پوست شما تجویز کند.استفاده از کرم های ضد آفتاب در هر  ناحیه تحت درمان که  در معرض آفتاب است توصیه می شود.

اشتراک گذاری:
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و در اختیار دکتر جوانبخت می باشد
طراحی: آریاوب