رفع لک و کک و مک

حذف کک و مک

اول، قبل از انجام هر عمل حذف کک و مک بوسیله لیزر، از متخصص پوست خود بخواهید که مشخص کند که هر یک از این خال ها پیش سرطانی و یا سرطانی هستند. خال های ریز (کک و مک) غیر معمول ممکن است بندرت اتفاق بیاَفتد اما تداخلاتی جدی هستند و همچنین باعث سرطان پوست می شوند، بنابراین ابتدا با متخصص پوست چک کنید. اگر متخصص پوست تشخیص داد که خال های بوجود آمده بروی پوست شما کک و مک است و زیان ندارند، می توانید برای حذف آنها با درمان لیزر اقدام کنید.

بهترین مسئله در مورد کک و مک این است که آنها بسیار قابل درمان با لیزر می باشند. درمان معمولا با یک نتیجه بسیار رضایت بخش به پایان می رسد.

کــــــــــارکرد

لیزری مانند532nm Nd:YAG KTP Q-Switched laser or Q-Switched Ruby laser از محلی که باید درمان شود عبور می کند رنگدانه ملانین (لکه های سیاه رنگ) است که باعث بوجود آمدن کک و مک با نور لیزر برداشته می شود.  نور لیزر به ویژه سبز رنگ آن بر روی کک و مک و لکه های قهوه ای موثر تر است.
دلیل آنکه چرا نور سبز رنگ لیزر  برای از بین بردن لکه های قهوه ای موثر است این است که رنگدانه ملانین برای جلوگیری از طول موجهای کوتاه نور طراحی شده است  به بیانی دیگر نور ماوراء بنفش کوتاه تر از هر رنگ  نور قابل رویتی است. نور ماوراء بنفش ابتدا با طول موج بلند بنفش ، سپس آبی، سبز، زرد، نارنجی، قرمز، و بعد مادون قرمز که نامرئی است. بنابراین طول موج های کوتاه تر از نور به شدت توسط ملانین  جذب می شود، در نتیجه می توانید با انرژی های بسیار کم نور سبز  لکه های قهوه ای را درمان کنید.

آیا این نوع درمان درد داراست؟

به ندرت پیش آمده که کسی شکایت کند. بیشتر افراد درمان را کمی ناراحت کننده که قابل تحمل است. ناراحت کنندگی آن به اندازه ای نیست که  احتیاج به استفاده از کرم های بیحس کننده موضعی قبل از درمان باشد. آستانه تحمل درد برای افراد گوناگون متفاوت است و بصورت تجربی دریافت شده است که آقایان آستانه تحملشان نسبت به خانمها پایین تر است، اما به ندرت بوده که کسی از درد ناشی از درمان با لیزر شکایت کند.


عوارض جانبی احتمالی

یکی از مشکلاتی که ممکن است پس از درمان پیش آید این است که کمی پوست، پوسته پوسته می شود و یا کمی از کبودی بوجود امده در اثر درمان ممکن است یک هفته تا دو هفته طول بکشد تا درمان یابند.

اشتراک گذاری:
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و در اختیار دکتر جوانبخت می باشد
طراحی: آریاوب