FUT

درحال حاضردو روش برداشت فولیکول مو وجود دارد:

Strip harvesting(برداشت نواری) و Follicular unit extraction) FUE) (استخراج فولیکولی واحد). هردو روش مزیت ها و معایب های مختص خود را دارند، جدا از اینکه کدام روش مورد استفاده قرار می گیرد. اهمیت استخراج فولیکولهای مو ازناحیه ایمن همچنان در سطر قرار دارد. (به تصویر زیر نگاه کنید)

استخراج فولیکولهای سالم و دست نخورده از این منطقه برای پیوند بعدی، نه تنها که به احتمال زیاد در محل جدید خود برای مدت زیادی دوام می آورد، بلکه هر اسکار باقی مانده در آن منطقه که از آن استخراج صورت گرفته است بوسیله سایر موهای اطرف برای مدت طولانی پوشانده می شود. حداکثربقای فولیکول نیز بوسیله پیوند فولیکول های مو های دست نخورده که توسط استخراج تروماتیک برش داده نشده است افزایش می یابد. برای این منظور، برای به حداقل رساندن برش روش Strip یاFUT برش پوست به صورت موازی به فولیکول مو زاویه داده می شود. (بجای اینکه به سادگی به خود پوست سر، عمود شود).

Strip harvesting (برداشت نواری) در ناحیه ایمن استخراج، یک نوار بیضوی طویل، تمام ضخامت پوست سر را بوسیله تک تیغه شماره 10 یا 15 یا بوسیله چاقوی کوچک 2 تیغه جراحی با تیغه های نصب شده به صورت موازی قطع می کند.

به منظور کاهش در قطع فولیکول بوسیله هماهنگ کردن عمودی بر سطح پوست، قبل از برش نواری، ممکن است در منطقه استخراج، سرم سالین استریل به عمق 4-5 میلی متر تزریق شود، همچنین این جدایی بین فولیکول هایی که در بافت زیر جلدی و سطحی قرار دارند از شبکه عصبی و عروقی که در بافت زیر جلدی عمیق بسیار است را سبب می شود.

عرض نوار بیضوی (که معمولا بین 10-15 میلی متراست) توسط لغزش پوست سربیمار تعیین می شود که حداکثر تعداد گرافت را در حالی که هنوز تنش پساز بسته شدن لبه های زخم بوجود آمده از بخیه و یا استیپل پوست را محدود می کند، را به بار می آورد.

صرف نظر از تعداد جلساتی که یک بیمار ممکن است در طول عمر خود داشته باشد،تنها یک جای زخم باقی می ماند.اسکار بوجود آمده قبل از جلسات، باید همیشه در برداشت نواری بعدی گنجانده شود.

Follicular unit extraction FUE

(استخراج فولیکولی واحد) فولیکول های تک به تک یا کوچک، که بصورت طبیعی 2-4فولیکول (واحدهای فولیکولی) گروه بندی شده اند ممکن است به صورت دستی و یا خودکار (پانجFUE ) استخراج شوند، شبیه به کاتر کوکی استوانه ای شکل که قطر برش مدور پوست سر آن 1.4 - 0.08 میلی متر است. قطر ناحیه سر مدور است و سپس فولیکول های پانچ شده بصورت دستی بوسیله پنس استخراج می شوند.

FUE این مزیت را دارد که اسکار طولی پدید نمی آورد، بدین شکل سبب کوتاه شدن زمان ریکاوری شده، و این امکان را برای بیماران فراهم می کند که بتوانند موهای خود را در قسمت استخراج فولیکولی کوتاه نگه دارند. با این حال، این روش به اسکار های بسیار ریزی در قسمت استخراج منتج شود همچنین بسیار وقت گیر و زمانبر برای پزشک و بیمار است.

علاوه بر این، هر یک از فولیکول های استخراج شده باید بوسیله سه یا بیشتر فولیکول اطراف آن که دست نخورده باشد از هم جدا شوند تا در قسمت استخراج فولیکول، طاسی یکنواخت بوجود نیاید. (به تصویر زیر نگاه کنید)

با گذشت زمان هر چه موهای حاشیه اطراف ناحیه ایمن استخراج از دست داده شود، ممکن است زخم های خال خال بدون پوشش باقی بمانند و ممکن است فولیکول های پیوند داده شده از این قسمت حاشیه برداشت شده است ناپدید شوند. مهمترین مزیت این روش ان است که می توان فولیکول های قوی تر را انتخب کرد که نتیجه کاشت مو بهتر خواهد بود.

اشتراک گذاری:
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و در اختیار دکتر جوانبخت می باشد
طراحی: آریاوب