بوتــاکس

بوتــاکسBotax

در چه مواردی می توان از بوتاکس برای درمان استفاده کرد؟

چگونه عمل می کند؟

آیا این درمان باعث درد در بیمار می شود؟

اثرات چه مدت طول می کشد؟

آیا بی خطر است؟

آیا طبیعی است؟

هر گونه عوارض جانبی وجود دارد؟

توجه و مواظبت در مرحلهء نقاهت


بوتاکس موثرترین و تا حد زیادی محبوب ترین عمل زیبایی  در جهان است و بزرگترین پیشرفت در طب اخیر زیبایی است و در واقع بطور کلی یکی از بزرگترین پیشرفت های پزشکی در دو دهه گذشته است.

بوتاکس می تواند خطوط و چین و چروک را از بین ببرد کانتور صورت را بهبود ببخشد .

در چه مواردی می توان از بوتاکس برای درمان استفاده کرد؟

Botax
خطوط چین و چروک
چین و چروک  دور چشم (خطوط لبخند)
خطوط اخم
خطوط پیشانی
خطوط بینی
خطوط  دور دهان
شکل دادن و contouring
بالا کشیدن ابرو و قسمت فوقانی چشم
بهبود چانه
پیری گردن (باند platysmal خطوط گردنبند)


چگونه عمل می کند؟
ابتدا عضلات درمان می شود به این وسیله که از بیمار درخواست می شود که
حالتهای مختلف صورت را بگیرد. سپس عضلات باعث چین و چروک های ناخواسته می شود که به ابن قسمتها از طریق یک سوزن کوچک تزریق می شود. در حالتی که عضلات در زمان استراحت هستند بوتاکس به عنوان یک بلوک کننده عمل می کند که باعث جلوگیری پالسهای عصب به این عضلات می شود.پوست رو بدون واکنش می ماند و دیگر عضلات فعال در آن ناحیه کشیده می شود بدین ترتیب باعث پاک کردن چین و چروک می شود.

Botaxآیا این درمان باعث درد در بیمار می شود؟

درمان تنها  5 دقیقه طول می کشد ، و با درد بسیار کمی همراه است می توان از کرم  بیحس کننده قبل از شروع درمان استفاده کنید اما سوزن آنقدر کوچک است که به طور معمول نیازی به این کار وجود ندارد. بسیاری از بیماران اظهارکردند که احساس مشابه به طب سوزنی و یا اپیلاسیون ابرو داشته اند ، و بسیاری از آنها حتی گفتند که کل تجربه در واقع بسیار آرامش بخش است!

اثرات چه مدت طول می کشد؟
نتایج درمان پس از 2-7 روز ظاهر می شوند ، و اثرات در حدود 3-6 ماه باقی می ماند. اگر بیماربه طور منظم پیگیر درمان باشد ، ماهیچه ها به تدریج کوچک می شوند و به ل
حاظ زمانی هم اثرات بیشتر دوام می یابند . آخرین تحقیقات نشان داده است که در زمانی که بیمار تحت درمان بوتاکس برای چند سال است ، چین و چروک به طور دائم پاک شده است .

آیا بی خطر است؟
بوتاکس یک پروتئین به دست آمده از یک باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم است که تحت یک  فرایند تصفیه بسیار موثر ثابت شده است. بزرگترین تصور غلط این است که این یک سم است ، و این قطعا نمی باشد. در واقع بوتاکس ازمواد آلی تشکیل شده و کاملا بی خطر است. از آنجا که از سال 1970 در زمینه های بسیاری از داروها از جمله مغز و اعصاب و چشم بسیار مورد استفاده قرار گرفته است در زیبایی پزشکی به مدت بیش از 20 سال است که استفاده می شود.
در بیش از 30 سال از استفاده در پزشکی ، هرگز گزارش واکنش های آلرژیک جدی ای نشده است و به این دلیل است که می توانیم با اطمینان تمام بگوییم که هیچ عوارض جانبی در مدت طولانی وجود ندارد. مهم ترین چیز که باید به خاطر داشته باشید این است که این درمان غیر دائمی و البته بسیاربا ایمنی سلامت برای بیمار همراه است  بوتاکس در محل تزریق متابولیزه شده و به قسمت های دیگر بدن گسترش نمی یابند. اگر بیماربه هر دلیلی تصمیم بگیرد که دیگر تحت درمان نباشد  ظاهربه حالت اصلی خود باز می گردد

آیا طبیعی است؟

بازخورد قریب به اتفاق بیماران ما این است که آنها از اینکه بسیارطبیعی و جوانتربه
نظر میرسند واقعا هیجان زده اند ، و بیشتر به ما می گویند که هیچ کس  متوجه نمیشود که آنها تحت درمان زیبایی هستند و نظرات معمول این است که بسیار صحیح وسالم و تازه به نظر می آیند!

آیا عوارض جانبی دارد؟
عوارض جانبی درمان بوتاکس بسیار  نادر است و بسیار مهم است که بدانید حتی اگر آنها رخ  دهد  اثرات طولانی مدت ندارد. حدود یک ساعت پس از درمان بیمار ممکن است بر آمدگی های کوچک قرمز رنگ را در محل تزریق مشاهده کند ، اما این در عرض 1 ساعت محو می شود. سردرد ، اندکی کبودی ، سفتی و سنگینی  عوارض جانبی بسیار  نادری هستند که  معمولا همه در عرض چند روز از بین می روند.

توجه و مراقبت در مرحله نقاهت

بعد از هر عمل توصیه های مراقبتی داده می شود .

اشتراک گذاری:
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و در اختیار دکتر جوانبخت می باشد
طراحی: آریاوب